Банкрутство юридичної особи

Допоможемо звільнити ваш бізнес від тягаря боргів
Дізнайтесь, чи підходить процедура банкрутства в вашій ситуації
*Кодекс України з процедур банкрутства набув чинності 21.04.2019 року з введенням в дію за півроку
01 Коли юридична особа може збанкрутувати?

Банкрутство юридичної особи за ініціативою власників можна розпочати в будь який момент. Мінімальний обсяг суми боргу для юридичних осіб, як підстави для порушення справи про банкрутство – відсутній.

02 Коли банкрутство — ЦЕ реальний вихід?
Процедура банкрутства буде корисною, якщо:
Компанія не може більше розплачуватися за рахунками, а засновники не бажають в таких умовах надалі розвивати свій бізнес.
Наявна велика заборгованість перед засновниками компанії.
У компанії накопичилися чималі борги за кредитними зобов'язаннями і заборгованість із заробітної плати.
У компанії існіють великі заборгованості по відрахуваннях до контролюючих органів, в тому числі податкові.
У компанії є борги перед постачальниками сировини або продукції, яку відвантажили, але не оплатили за виставленими документами.
Є не повернуті фінансовим організаціям і установам кредити.
03 Важливо!

Звертаємо увагу, що компанія зобов’язана розпочати процедуру банкрутства, якщо у неї існують ризики невиконання грошових зобов'язань хоча б з одним із існуючих кредиторів у випадку якщо таке невиконання обов’язків призведе до неплатоспроможності компанії перед іншими контрагентами.

Керівникам підприємств при цьому слід пам’ятати, що якщо ваша компанія при наявності вказаних вище обставин не звернулась за процедурою банкрутства, ви несете солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів, тобто стаєте на одному рівні з вашим підприємством в статусі боржника.

04 Чому банкрутство, а не ліквідація?
8 причин, з яких ініціювати банкрутство боржника юридичної особи вигідніше, ніж просто закривати підприємство.
1
Як тільки компанія оголошує себе банкрутом, її борги анулюються
2
Вся процедура проводиться професійним арбітражним керуючим, який призначається судом.
3
Інколи це єдиний спосіб вирішити проблеми з непорядними конкурентами, неблагонадійними кредиторами і потенційними рейдерами.
4
За допомогою банкрутства можливо реорганізувати компанію і виділити нові підрозділи, позбувшись наявних боргів.
5
Cтрок виконання всіх грошових зобов’язань банкрута вважається таким, що настав
6
У боржника не виникає жодних додаткових зобов’язань, у тому числі зі сплати податків і зборів, крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури
7
Припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута
8
Cкасовуються арешт та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, визнаного банкрутом. Нові арешти і інші обмеження щодо розпорядження майном не накладаються
Завдяки процедурі банкрутства можна позбутися багатьох неприємностей, що виникли в результаті діяльності підприємства. Однак закон наділяє правом це зробити не всіх.
05 Залиште заявку, щоб проконсультуватися з приводу процедури банкрутства з нашим провідним спеціалістом
06 Правильне банкрутство - коли плюси переважають мінуси
 • На період проведення процедури банкрутства запроваджується мораторій, який зупиняє всі виконавчі дії щодо боржника та його майна.
 • Припиняється нарахування відсотків і штрафів. Борг перестає рости.
 • Під час перебування в процедурі розпорядження майном та санації можливе продовження господарської діяльності.
 • Відомості про фінансове становище банкрута стають відкритими, більше не конфіденційні, не становлять комерційної таємниці
 • Припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління ним та розпорядження його майном. Члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв’язку з банкрутством підприємства. Також припиняються повноваження власника майна банкрута.
07 6 кроків до відновлення вашої платоспроможності
01
крок

Підготовчий етап, консультації, збір даних

Надаємо безкоштовну консультацію, робимо попередній фінансовий аналіз та розрахунки.

02
крок

Ви сплачуєте на депозитний рахунок суду судовий збір та авансову винагороду арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень

03
крок

У разі відсутності підстав для відмови господарський суд виносить ухвалу, в якій призначає дату підготовчого засідання та призначає арбітражного керуючого.

04
крок

Під час підготовчого засідання господарський суд перевіряє обґрунтованість вимог заявника, з’ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство. За його наслідками виносить ухвалу про відкриття провадження у справі.

05
крок

Вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів. Зупиняється виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів.

06
крок

Вводиться процедура розпорядження майном (до 170 календарних днів). У процедурі розпорядження майном розпорядник майна за участю боржника розробляє план санації боржника відповідно до вимог цього Кодексу та подає його на розгляд зборів кредиторів.

07
крок

Виявлються кредитори та особи, які мають бажання взяти участь у санації боржника.

08
крок

Призначається та проводиться попереднє засідання суду. За його результатами визначається розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться до реєстру їх вимог, а також дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів.

09
крок

Проводяться збори кредиторів та комітету кредиторів. За їх результатами виноситься ухвала про санацію боржника чи постанова про визнання боржника банкрутом і початок ліквідаційної процедури.

10
крок

Господарський суд виносить одне з 4 рішень:

 • ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном;
 • ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації (у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами);
 • постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
 • ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
11
крок

Вводиться процедура санації боржника, розглядається та затверджується план санації, а також призначається керуючий санацією.

12
крок

За постановою господарський суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру та призначає ліквідатора банкрута (до 12 місяців). В підсумку, компанія виходить зі скрутного становища, її борги анулюються.

08 Розпочинаючи процедуру банкрутства, обережно обирайте юриста
Ми спеціалізуємося на банкрутстві юридичних і фізичних осіб і маємо досвід та компетенції достатні, щоб довести справу до логічного кінця і позитивного для боржника рішення суду.
Помилки можуть дорого коштувати:
 • Боржник може отримати відмову в ліквідації боргу компанії, витративши даремно час і гроші.
 • Через неправильні дані і недостовірну інформацію можна наразитися на небезпеку притягнення до кримінальної відповідальності або накладення адміністративного стягнення.
09 Залишились питання? Проконсультуйтесь зі спеціалістом!

Розповім деталі процедури банкрутства юросіб і відповім на всі питання щодо можливої співпраці.

Зателефоную протягом 10 хвилин (на зв'язку у робочі дні з 9-00 до 20-00).

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності і даєте згоду на обробку персональних даних